chattier ایران ایرانی بازداشت آمریکایی

chattier: ایران ایرانی بازداشت آمریکایی بین الملل آمریکا مارک تونر سخنگوی وزارت خارجه

گت بلاگز فضای مجازی چاپ 3 بعدی صدف حلزون در آزمایشگاه با همکاری محقق ایرانی

محققان “موسسه فناوری ماساچوست”(M.I.T) با همکاری مهدی تکفلی جهت نخستین بار موفق به چاپ سه بعدی صدف حلزون در محیط آزمایشگاه با نشانه استفاده از آن در تولید کل

چاپ 3 بعدی صدف حلزون در آزمایشگاه با همکاری محقق ایرانی

به گزارش خبرنگار حوزه فناوری گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ مهدی تکفلی دانش آموخته دانشگاههای پایتخت کشور عزیزمان ایران و علم و صنعت، به همراه همکارانش نشان دادند که “صدف حلزون “(conch) دارای معماری منحصر به فردی است و ساختار آن 10 برابر سخت تر از مروارید است.

سختی و مقاومت صدف حلزون در برابر شکستگی ناشی از پیکربندی بی نظیر آن است و این پیکربندی براساس سه سطح متفاوت در ساختار داخلی ماده هست.

عبارات مهم : ایمنی

این ساختار، صدف را در برابر گسترش هر نوع ترکی مقاوم می کند و چون صدف دارای ماتریکس زیگزاگی هست، ترک ها در نوعی مارپیچ گیر می افتند.
تا پیش از این مطالعه، با وجود این که ساختار صدف حلزون به خوبی درک شده است بود، این ماده در محیط آزمایشگاه قابل تولید نبود.
با این حال محققان به رهبری “مارکوس بوهلر”(Markus Buehler) نوعی فناوری چاپ سه بعدی را خلق کردند که به آن ها امکان تکثیر ساختار این ماده را داد.
بخشی از نوآوری تیم علمی توانایی آن ها جهت شبیه سازی واکنش‌ها ماده و تحلیل عملکرد واقعی آن در شرایط واقعی بود. آن ها موفق شدند مواد کامپوزیت با شاخصه های کاملا کنترل شده است چاپ کنند؛ تیم علمی از نمونه های صدف واقعی جهت مطالعات خود استفاده نکرد لیکن این صدف ها ممکن است دستخوش تغییرات غیرقابل آینده نگری شوند که تحلیل های محققان را پیچیده کند.
با این حال، با چاپ نمونه های صدف حلزون در آزمایشگاه، آنها توانستند از همان هندسه ای استفاده کنند که در شبیه سازی های رایانه ای خلق کرده بودند.کلاه های ایمنی حفاظتی و دیگر ابزار مقاوم در برابر ضربه نیازمند داشتن هر دوی استحکام و مشکل هست؛ استحکام به توانایی یک ماده جهت مقاومت در برابر آسیب اشاره دارد که به طور مثال، فولاد دارای چنین شاخصه هست.
از سوی دیگر، سختی، به توانایی ماده جهت پراکنده کردن انرژی اشاره دارد که پلاستیک آن را به خوبی انجام می دهد.
اما مواد کامپوزیت تازه دارای ترکیبی از این شاخصه ها هستند که در تمامی ماده توزیع شده است اند. به علت استفاده از چاپ سه بعدی در این مطالعه، امکان تولید کلاه های ایمنی شخصی وجود دارد.
در واقع، رایانه بر اساس اسکنی که از جمجمه فرد تهیه می کند، می تواند کلاه ایمنی را جهت وی بهینه و شخصی سازی کند.جزئیات این دستاورد علمی در Advanced Materials منتشر شد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایمنی | حلزون | استفاده | آزمایشگاه | کلاه ایمنی | چاپ سه بعدی | محقق ایرانی | آزمایشگاه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog