chattier ایران ایرانی بازداشت آمریکایی

chattier: ایران ایرانی بازداشت آمریکایی بین الملل آمریکا مارک تونر سخنگوی وزارت خارجه

گت بلاگز اصفهان نرخ بیکاری استان اصفهان بالاتر از میانگین کشور است

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت:نرخ بیکاری استان اصفهان بالاتر از میانگین کشور هست، ما صنعتی‌ترین استان کشور هستیم ولی اقتصادمان زیا

نرخ بیکاری استان اصفهان بالاتر از میانگین کشور است

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،محسن نیرومند ظهر امروز در صحبت پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته اصفهان ضمن تبریک روز جهانی کارگر اظهار کرد: تشکل های کار و کارگری هر لحظه در امر خدمتگزاری به ما کمک کردند، ۶۵ درصد جمعیت اصفهان مختص به جامعه کارگری و تشکل های مربوط به آن هست.

وی افزود: معنی کارگر در اذهان تفاوت دارد و عامه مردم سریعاً کارگران ساختمانی یا تولیدی را متصور می شوند در حالی که شرع ما تعریفش تفاوت دارد و مطرح می شود هر فردی رزقش را با تلاش و زحمت بدست می آورد کارگر است.

مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: از نظر حقوقی فردی که جهت دیگری کار می کند و حقوق و دستمزد می گیرد، کارگر است ولی از نظر قوانین کسی که جهت دولت کار می کند مستخدم هست، قانون کار بزرگ ترین و بااهمیت ترین قانون بعد از قانون اساسی است.

وی عنوان کرد: بر این اساس یک دکتر هم کارگر هست، مدیران ارشد نیز که حقوق دریافت می کنند کارگر هستند و منظور ما معنی عمومی از مقام کارگر است.

نرخ بیکاری استان اصفهان بالاتر از میانگین کشور است

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان اذعان داشت: در دوران جنگ علاوه بر خط مقدم در پشت جبهه ها کارگران بودند که کارخانه های جنگ زده را احیا می کردند و تولیدات مهمات را نیز جهت رزمندگان ادامه دادند.

وی گفت: طبق قانون، زیاد کردن حقوق کارگران باید معادل تورم باشد ولی با وجود تورم ۳۰ یا ۴۰ درصدی در بعضی سال ها بیش از ۲۰ درصد زیاد کردن حقوق نداشتند، بعضی مواقع با وجود نگرفتن حقوق بیش از چند ماه کار را تعطیل نمی کنند.

نیرومند تصریح کرد: قیمت بیکاری استان اصفهان بالاتر از میانگین کشور هست، ما صنعتی ترین استان کشور هستیم ولی اقتصادمان زیاد آسیب می بیند، کمبود نذورات آسمانی نیز موجب بیکاری کشاورزان می شود و قیمت بیکاری را ۲ درصد زیاد از میانگین کشور زیاد کردن داده است.

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان خاطرنشان کرد: هر جا توقف کردیم به روحیه جهادی و بسیجی روی آوردیم و نیاز است این روحیه را به کارگران هم القا کنیم.

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت:نرخ بیکاری استان اصفهان بالاتر از میانگین کشور هست، ما صنعتی‌ترین استان کشور هستیم ولی اقتصادمان زیا

وی گفت: بهره های بانکی آفت اشتغال هست، خواسته کارگران زیاد کردن حقوق نیست بلکه کم شدن قیمت بهره های بانکی هست، باید کمپین های فرهنگی جهت نه گفتن به خرید کالاهای خارجی و کم شدن قیمت بهره بانکی تشکیل دهیم.

نیرومند اظهار کرد: مدیران باید تغییرات رویه دانش محور و به روز را جهت تولید داشته باشند، در همین استان اصفهان مدیرانی داریم که کارخانه های تعطیل شده است را احیا می کنند و مدیرانی داریم، که موجب بیکاری تعداد زیادی کارگر شده است اند که این نشان از اهمیت مدیریت دارد.

وی با اشاره به اینکه ما ثروت داریم، گفت: پلی اکریل، کاشی نیلو و بعضی دیگر از کارخانه های ما فقط مسئله مدیریت دارند و کمبود منابع نداریم بلکه فقط باید مدیریت را عوض کردن داد.

مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان اذعان داشت: پتانسیل تشکل های کارگری در کنار تشکل های کارفرمایی به ما در اشتغال زایی کمک عمده می کند، نقش عمده علما، بازیگران و صورت های معروف و بقیه اقشار را نیز نباید دست کم گرفت.

وی تأکید کرد: در سال ۹۶ ستادی با عنوان حمایت از اشتغال پایدار تشکیل می شود که با توجه به بودجه ای که برایش در نظر گرفته شده است کمک عمده ای در زمینه اشتغال زایی به ما خواهد کرد، باید یادآور شد که در سال ۹۵ اعتراضات کارگری ۳۱ درصد کم کردن داشت.

نیرومند با اشاره به اینکه کارگران نیاز دارند تا به مسئله درمان آن ها پیگیری شود، عنوان کرد: مسئله صندوق های بازنشستگی کشور نسبت به محیط زیست از اهمیت بیشتری برخوردار هست.

نرخ بیکاری استان اصفهان بالاتر از میانگین کشور است

عبارات مهم : اداره

انتهای پیام/م

واژه های کلیدی: اداره | قانون | کارگر | بیکاری | اصفهان | کارگری | کارگران | قانون اساسی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog